Det är ett nytt år, och med det kommer en ny hemsida. En sida som hör hemma i år 2016. Faktum är att vi har haft vår gamla hemsida i drygt sex år – sedan Johan Palmgren invigde den dåvarande sidan med den första nyhetspubliceringen i slutet på september 2010.

I IT-sammanhang är det nästan en evighet, så en uppdatering är definitivt på sin plats. Den här nya, WordPress-baserade hemsidan, kommer att uppdateras kontinuerligt efter behov. Har du kritik, förslag på förbättringar eller några andra tankar kring sidan får du gärna skicka ett mail.

Här är några av nyheterna:

  • Trimmat ner på antalet menyer och sidor. Förhoppningsvis lättare att navigera runt på sidan nu.
  • Borde se bra ut på olika enheter som dator, telefon eller padda.
  • Mycket lättare för oss att hålla sidan uppdaterad med nyheter och annan information.
  • Om du letar efter länk till NE.se så finns den under ”Externa länkar” till vänster.

God fortsättning,

Joakim